7-C Sınıfı Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7-C Sınıfı Forum Sitesi

7-C sınıfının forum sitesi

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

arkadaşlar herkez ******le ilgiliresim ve hayatını yazın

3 posters
YazarMesaj
ÇaĞrI

ÇaĞrI

arkadaşlar herkez atatürkle ilgiliresim ve hayatını yazın Empty
MesajKonu: arkadaşlar herkez ******le ilgiliresim ve hayatını yazın   arkadaşlar herkez atatürkle ilgiliresim ve hayatını yazın Icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 5:10 pm

hadii bekliyorummm sizleri afro afro afro afro afro afro afro afro afro afro afro afro afro afro
mert

mert

MesajKonu: Geri: arkadaşlar herkez ******le ilgiliresim ve hayatını yazın   arkadaşlar herkez atatürkle ilgiliresim ve hayatını yazın Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 8:32 pm

Çağrı ne anlatmaya çalıştığını daha iyi anlatırsan daha iyi olur ben bu başlıktan hiçbişi anlamadım
1905unal

1905unal

MesajKonu: Geri: arkadaşlar herkez ******le ilgiliresim ve hayatını yazın   arkadaşlar herkez atatürkle ilgiliresim ve hayatını yazın Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 7:28 pm

MUSTAFA KEMAL’İN YÜCE MİLLETİNE BAĞIŞLANDIĞI AN
(Kendisi Anlatıyor)

“10 ağustos 1915. Conkbayırı’nı almak ve bütün boğaza hâkim olmak için İngilizler 20 000 kişilik bir kuvvetle günlerce kazdıkları siperlere yerleşmişler, hücum anını bekliyorlardı. Gecenin karanlığı tamamen kalkmış, tan ağarmak üzereydi. 8. Tümen komutanı ve diğer subaylarını çağırdım.
“ Mutlaka düşmanı mağlup edeceğinize inanıyorum. Ancak siz acele etmeyin, evvela ben ileri gideyim, size ben kırbacımla işaret verdiğim zaman hep birlikte atılırsınız. Bu durumdan askerlerini de haberdar etmek istedim. Hücum baskın tarzında olacaktı. Sakin adımlarla ve süzülerek düşmana 20–30 m. yaklaştım. Binlerce askerin bulunduğu Conkbayırın’ da çıt çıkmıyordu. Dudaklar sessizce bu sıcak geceye dua ediyordu. Kontrol ettim. Kırbacımı başımın üstünde kaldırıp çevirdim ve birden aşağı indirdim. Saat 0.30’ da kıyametler kopmuştu. İngilizler neye uğradıklarını şaşırmıştı. Allah Allah sesleri bütün cephelerde, karanlıkta gökleri yırtıyordu.
“Her taraf duman içinde ve heyecan her yere hâkim olmuştu. Düşmanın topçu ateşi gülleleri büyük çukurlar açıyor, her tarafa şarapnel ve kurşun yağıyordu. Büyük bir şarapnel parçası tam kalbimin üzerine çarptı, sarsıldım, elimi göğsüme götürdüm kan akmıyordu. Olayı yarbay servet bey den başka kimse görmemişti. Ona parmağımla susmasını emrettim. Çünkü vurulduğumun duyulması bütün cephede panik yaratabilirdi. Kalbimin üzerinde cebimde bulunan saat paramparça olmuştu.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

arkadaşlar herkez ******le ilgiliresim ve hayatını yazın
1 sayfadaki 1 sayfası